Motosraz v srdci Moravského krasu

Několik slov nejen o motosrazu

V roce 2010 v obci Rudice parta kamarádů z místního klubu Death Riders a z ostravského motoklubu Motorkáři Plesná chtěla oslavit narozeniny jednoho z nich. Pozvali pár kapel, kamarádů a známých na motorkách a byla z toho skvělá zábava. Tak se začala psát historie motosrazu s názvem Motopropadání (tento název vznikl spojením slov moto a propadání. Rudické propadání je velmi známou a turisty vyhledávanou lokalitou Moravského krasu).

Do roku 2012 se motosraz konal  Rudici. V roce 2012 a 2013 se přesunul z organizačních důvodů do obce Vilémovice. V Roce 2014 se konal již opět v domovské Rudici za hojného počtu účastníků. Z organizačních důvodů se v roce 2016 motosraz nekonal.

Sedmý ročník Motopropadání proběhl 2.9.2017. Vyjížďka vedla krásnou přírodou Moravského krasu. Po vyjížďce nám svoje kaskadérské umění ukázal vynikající Stunt Rider Martin Krátký. V průběhu dne probíhaly soutěže, ve kterých účastníci soupeřili o zajímavé ceny.  Svoje umění nám ukázal Silák Franta, parašutiské nám předvedli bravurní seskok padákem.  Ve večerních hodinách zahrály k tanci i poslechu skupiny HD Acoustic, Kern a Exploze a proběhlo i půlnoční překvapení. I přes mírnou nepřízeň počasí se celá akce nesla v pohodové atmosféře. Děkujeme všem návštěvníkům a partnerům za účast a podporu.

V pořadí již osmý ročník Motopropadání proběhl 1.9.2018. Počasí nám tentokrát bohužel vůbec nepřálo, pršelo celý den v celé republice. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni zrušit vyjížďku a vystoupení kapel Doga a Nobles. I přes nepřízeň počasí však panovala fajn atmosféra. Odpoledne vystoupili vynikající Stunt Riders Mirek Sporťák Frey a Adam Special Peschel, vystoupil také Silák Franta a v nočních hodinách proběhla ohnivá show v podání skupiny Ožehavá záležitost. Během dodpoledne probíhaly soutěže a večer v sále Dělnického domu taneční zábava se skupinou Exploze. Děkujeme všem účastníkům za účast a sponzorům za podporu.

20.4.2019 proběhlo zahájení sezóny – První bouchanec 2019.  Tentokrát nám počasí přálo a sjelo se krásných 135 strojů. Po požehnání farářem Martinem (za což mu děkujeme) následovala vyjížďka Moravským krasem a po návratu se hodovalo až do nočních hodin :-). Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

Devátý ročník pohodového motosrazu Motopropadání máme úspěšně za sebou. Tentokrát nám počasí přálo a panovala super nálada jak při vyjížďce (jelo nás 124), tak i při seskoku parašutistů, soutěžích, vystoupení Stund Riders Adama „Special“ Peschela a Mirka „Sporťáka“ Freye a  kapel, které se taky jaksepatří činily. ZZ-Top Revival zahrál klasiku od této skupiny, Doga nám poskytla nejen úžasný hudební zážitek ale i vizuální, laserová show a umělý sníh byly super a HD Acoustic završil večer rockovými skladbami, které zahráli na akustické nástroje. Děkujeme všem partnerům za podporu a samozřejmě také vám všem, kteří jste za námi přijeli.

22.8.2020 proběhl jubilejní desátý ročník Motopropadání.  Počasí přálo, sešlo se nás více než 300 a byla výborná nálada. Vyjížďka měla 60 km a jeli jsme krásnou přírodou Moravského krasu a Drahanské vrchoviny. Po vyjížďce předvedl své umění Stund Rider Mirek „Sporťák“ Frey. Následovaly soutěže a vystoupení kapel Třetí zuby, Citron revival a Eminence Rock.  Děkujeme všem partnerům za podporu a samozřejmě také vám všem, kteří jste za námi přijeli. Fotky z akce najdete ve fotogalerii.